COUNTRY MUTFAK MODELLERİ | YENİ MUTFAK DEKORASYONLARI

Duyurular ve Haberler

COUNTRY MUTFAK MODELLERİ | YENİ MUTFAK DEKORASYONLARI


COUNTRY MUTFAK MODELLERİ | YENİ MUTFAK DEKORASYONLARI

COUNTRY MUTFAK MODELLERİ

Yazıma başlamadan önce daha fazla Country Tarzı Mutfak modellerine göz atmak isterseniz web sitemde derlemiş olduğum görüntüler için lütfen TIKLAYINIZ.
   Country tarzı mutfak dekorasyonundan hoşlananlar genellikle sakin ve sessizlikten hoşlanan kişilerdir. Çünkü bu tarz dinginliği ve huzuru resmen temsil eden ortam tarzıdır. Tabiki bu olgu kişiye göre değişmektedir. Burada biz kendi tabirimizde var olan country tarzı mutfak dekorasyonunu tarif etmek için isteğinize kulak kabartarak elimizden geldiği kadar yardımcı cevaplar vermeye çalışacağız.
   Hiç şüphesiz evinizin en aktif mekanı mutfağınızdır. Böyle iken maalesef mutfağınızın en ufak bir dokunuşta çarçabuk dağınık durabilen hassas bir mekan olduğunu da unutmamanız gerek. Bu sebeple karmaşalık ve simetresizlik sizi yoran bir dekor şekliyse
COUNTRY MUTFAK MODELLERİ tarzı tam olarak size göre.

   Çünkü country tarzı mutfak dekorasyonu, size sıcak bir ortam, misafirperver bir sunum, konforlu bir alan kazandıracaktır. Ailenizle geçireceğiniz sıcak bir zamanı, arkadaşlarınızla sohpetperver bir ortamı hazırlamak için country dekorun kendi içinde var ettiği doğal malzemeler ve ince işçilikler size mutfağınız konusunda yardımcı olacaktır.
   Örneğin kullandığınız dolap kapaklarında şatafattan uzak soft bir mat kaplama veya gerçek ahşap ile biraz eskiye dönük, hafif işçilik gösteren oluklu kapakların dokusu arzularınıza en önemli cevabı verecektir.
   
   Burada ilk örneğimin el işçiliğinden verme sebebim insani yapımız gereğiyle emeğe saygı duyan bir bilincimiz olduğundan dolayı işçilik belirten herşey bizim için değer kazanmaktardır. Ve çevremizde var olan bu tarz şeyler bizi mutlu edip huzur içerisinde vakit geçirmemizi sağlamaktadır. Bunun yanında masa ve sandalyeler söz konusu olduğunda, iskarpela ile ustaca oyulmuş ağaçlar genellikle country tarzı mutfaklar için güzel bir yaklaşımdır. Ahşap olarak kullanacağınız malzemeler dolap kapaklarında, masa ve sandalyelerinizde, sedir koltuklarınızda tercihinizin en üstünde akçaağaç, meşe, kiraz ve çam ile belirli ortak seçenekleri düzenli biçimde kullanabilirsiniz. 
   Masa ve sandalyenizdeki ahşapları süslemek için malzeme ayaklarını ve sırt desteklerini sadece ahşaptan oluşturarak genellikle zengin detaylara sahip bir modellere karar kılabilirsiniz. Veya sandalye sırtlarında pastoral country manzaralarına sahip oymalar ve minder örtülerini de tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraflarda antrasit rengini country mutfağımızda farklı modellemelerle (tezgah ve aksesuar) nasıl kullanıldığını görüyoruz.
   
   Tezgahınıza geldiğimizde
GRANİT TEZGAH MODELLERİ ister CİMSTONE TEZGAH MODELLERİ olsun üzerinde bulunan eloksal mat tonlarda olan kahve makineniz, kettle, askılar… gibi aksesuarlar da country tarzı mutfak modelinin tamamlayıcı unsurlarıdır. Özellikle evyeler country tarzı temasını ileri taşıyabilir. Birçok country tarzı mutfaklarda eski moda granit ve porselen gibi evyeler veya biraz daha eskiye dönmek için tek gözlü tezgaha sıfır dekorlu krom paslanmaz çelik gibi evyeler kullanılabilir. Bu evye tipleri hem şık hem de alan kaybettirmemektedir. Bu detaylar görünmeyebilir fakat country tarzı mutfak tasarımı uygulamak isteyenler için ince detay olarak unutulmaması gerek.

   Mesela mutfak eşyaları, tencere ve kaplar gibi aksesuarlar söz konusu olduğunda, country tarzı mutfaklarda genellikle üzerinde el işçiliğini andıran desen ve motifler olması, rahat bir temaya dayanan seçenekler bulundurması mutfak dekorunuzun devamını gösterecektir. Yemek vaktinde masanızı kurarken sofra takımınızın genellikle metal paslanmaz çelikten veya ahşap kulplara sahip modellerden esinlenebilirsiniz.

   Dolap konusunda unutmamamız gereken bir model ise açık raflardır. Bu raflarınıza konumlandırdığınız baharat kavanozları veya diğer yöresel konserve kavanozları seçerken sadelikten yana olmanızı tavsiye ederim. Ya sade cam ya da sade ahşaptan olusan hazneler olmalı. Sadece kapak kısımlarında tül, camel renk bez veya ahşap kapakları tercih ederek country tarzı mutfak tasarımına ilham veren kırsal gelenekleri yansıtan bir alan oluşturabilirsiniz.


   Yukarıdaki yazımda hafif detaylara inerek sizlere country mutfak modeli hakkında kısa fakat önemli bilgiler vermeye çalıştım. Anlattıklarımdan yola çıkarak kıssadan hisse olarak country tarzı bir mutfak elde etmek istiyorsanız kullanacağınız herşey doğal ahşaplar, geleneksel modeller, ilkel-basit aksesuarlar ve mat pastoral görünümlü araçlarla ortamınızı kolaylıkla country tarzı bir mutfak ile huzurlu kılabilirsiniz.
   Okumuş olduğunuz blog yazım ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz
İNSTAGRAM ve YOUTUBE hesabıma göz atabilirsiniz.

__________________________________________________________________________________________________________
İZMİR DEKORASYON DÜNYASI olarak hazırlamış olduğumuz fikir yazımızı okuduğunuz için
çok teşekkür ederiz. Sizlerde bu tarz ve dahi nice
dekorasyon uygulamalarına sahip olmak ve yaptırmak isterseniz aşağıda
vermiş olduğumuz bilgiler ile bizimle
iletişime geçmek için TIKLAYIN. Hoşça kalın...

0232 484 1105  0542 211 0141  @izmirdekorasyondunyasi  //izmirdekorasyondunyasi
___________________________________________________________________________________________________


İzmirde Mutfak Tadilatı İzmirde Banyo Tadilatı İzmirde Restaurant Tadilatı 
İzmirde 
Cafe Tadilatı / İzmirde İşyeri Tadilatı / İzmirde Kuyumcu Tadilatı 
İzmirde Bebek Odası Dekorasyonu / İzmirde Mutfak Dekorasyonu 
İzmirde 
Dış Cephe Mantolama / İzmirde Çatı Tadilatı 
İzmirde Çatı Membran Kaplama İzmirde Çatı Kiremit Aktarma 
İzmirde Boya Ustası İzmirde Su Tesisat Ustası İzmirde Elektrik Tesisat Usta 
İzmirde Mutfak Tezgahı / İzmirde Marangoz ustası İzmirde Mutfak Dolapları
İzmirde Dolap Ustası / İzmirde Hilton Dolabı İzmirde Banyo Dolapları
İzmirde Elbise Dolabı / İzmirde Yatak Odası Dolabı / İzmirde Seramik Ustası
İzmirde Dekortaş Ustası / İzmirde Laminant Parke / İzmirde Parke Ustası
İzmirde Bebek Odası Dolabı İzmirde Katlanır Cam İzmirde Balkon Camları 
İzmirde Küpeşte Camları / İzmirde Plastik Doğarama / İzmirde Tesisatçı 
İzmirde 
İç Kapı / İzmirde Panel Kapı / İzmirde Ahşap Kapı 
İzmirde Lake Kapı / İzmirde Duvar Kağıdı İzmirde Doğal Dekor Taş 
İzmirde Duşakabin Firmaları İzmirde Dekorasyon Yapan Firmalar
İzmirde Tadilat Firmaları / İzmirde Asma Tavan Firmaları 
İzmirde Merdiven Yapan Firmalar / İzmirde Bahçe Düzen Yapan Firmaları


E bültene Abone Ol

Tüm Kampayalar Hakkında İlk sizin Bilginiz Olsun!