Dış Cephe Ceketleme Sistemi Nedir

Duyurular ve Haberler

Dış Cephe Ceketleme Sistemi Nedir


Dış Cephe Ceketleme Sistemi Nedir

 DIŞ CEPHE CEKETLEME, Türkiye’ye kazandırılan yeni bir dış cephe kaplama sistemidir.  CEKETLEME, mevcut binaların dış cephelerinde, sistemin oluşturduğu boşluğa düşük yoğunluklu mineral yünler kullanarak etkili ısı yalıtımı yapılmasını sağlar. 
   Özelikle A veya B enerji sınıfına ulaşılması istenilen binaların dış cephe duvarlarında tasarım kolaylığı sağlar.Dış cephesi cam mozaik, mermer, fayans veya karo ile kaplı binaların, yüzeylerine yalıtım malzemesi uygulamasından önce mevcut kaplamanın soyulması gerekebilir. Yüzeyin soyulması işlemi, işin süresini uzattığı gibi, bina içinde yaşayanların da daha fazla gürültüye maruz kalmalarına sebep olur. Aynı zamanda yüzeyden soyulan sıvanın çıkardığı toz ve atıkların taşınması ciddi iş yükü oluşturur. CEKETLEME, binalarda yüzeyin tümünün soyulması zorunluluğunu ortadan kaldırır.CEKETLEME sistemi BoardeX ile mevcut duvar arasındaki boşluğa en fazla 15 cm kalınlığa kadar düşük yoğunluklu mineral yün uygulamasına olanak sağlar.Elde edilen CEKETLEME yüzeyine, ısı yalıtımında artış sağlamak için, istenilen kalınlıkta yalıtım malzemesi uygulanarak mantolama yapılabilir.
   CEKETLEME üzerine yapılacak mantolama uygulaması İZODER’in tavsiye ettiği uygulama esasları dikkate alınarak yapılmalıdır.Elde edilen düzgün yüzeye her türlü kaplama malzemesi (metal kaplama, yalı baskı, ahşap kaplama, dekoratif tuğla kaplama, vb) sabitlenerek sonlandırılabilir. CEKETLEME yüzeyi her türlü havalandırmalı cephe imalatları için de mükemmel bir bitiş yüzeyi sağlar. Sistem, üzerine uygulanacak havalandırmalı cephe sistemi en fazla 25 kg/m2 ağırlıkta olmalıdır. BoardeX üzerine herhangi bir kaplama malzemesi uygulanmayacaksa, yüzeye Probase Render ısı yalıtım levhası, derz dolgu ve astar sıvası uygulanarak, ilk astar katı tamamlanır. Daha sonra üzerine nitelikli sıva uygulanıp boyaya hazır hale getirilir.
   CEKETLEME sistemi seçilen profil aks aralığına göre binalarda 100 m’den yüksek, 150 km/h rüzgar yükünü karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.CEKETLEME yüzeyi, her türlü uygulama için aranan, şakülünde düzgün bir yüzeydir.

Uygulama GÖRSELLERİNE Bakmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ...
Uygulama VİDEOLARINA Bakmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ...
 
 
 
   Türkiye inşaat alanında mimari tasarım tüm tadilat ve dekorasyon yapan firma olarak DEKORASYON DÜNYASI; 1986 yılından bu yana Türkiyede TADİLAT ve DEKORASYON yaptırmak isteyen müşterilerimize iç ve dış dekorasyon fikirleri alanında sağlıklı ve güven içerisinde yaşayacakları; kişiye özel tasarlanış kaliteli ve hesaplı dekorasyonlarla hizmet vermekteyiz.

Bizlerle
 İLETİŞİM'e geçmek için lütfen TIKLAYINIZ...
 
 
Daha Fazla Uygulama Görsellerine Bakmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ...

                                                        İZMİR DEKORASYON DÜNYASI
TEL: 0232 484 1105 - 0542 211 0141 İNSTAGRAM@izmirdekorasyondunyasi  YOUTUBEizmirdekorasyondunyasi

 

 


E bültene Abone Ol

Tüm Kampayalar Hakkında İlk sizin Bilginiz Olsun!